02-555 Warszawa Aleje Niepodległości 177
tel. (0-22) 825-55-85, tel./fax. (0-22) 825-79-14
E-mail impact@impact.com.pl


 

MIERNIK-STEROWNIK XT8

 

 

 

XT-8 to programowalny, tablicowy miernik mikroprocesorowy wyposażony dodatkowo w funkcje mikrosterownika. Przeznaczony jest do zastosowania samodzielnego jako przyrząd pomiarowy z możliwością wykorzystania jako prosty sterownik. Od strony obiektowej  posiada on następujący zestaw wejść-wyjść:

 

-         8 wejść analogowych, 16-sto bitowych, prądowych, napięciowych lub rezystancyjnych

-         2 wyjścia analogowe, 15-sto bitowe, prądowe

-         2 wejścia dwustanowe, 24VDC

-         8 wyjść dwustanowych, przekaźnikowych

-         1 łącze  RS485/RS232

 

Miernik może być wykonany w wersji z zasilaniem z napięcia 24VDC lub 230VAC, tory wyjść i wyjść dwustanowych są izolowane galwanicznie. Także tory wyjść analogowych są izolowane. Programowanie miernika odbywa się z wykorzystaniem specjalizowanego oprogramowania pracującego w środowisku Win98/Win2000 lub bezpośrednio z jego klawiatury operatorskiej. Od strony programowej do dyspozycji są funkcje definicji parametrów wejść analogowych, definicji parametrów wyjść analogowych, definicji wejść i wyjść dwustanowych. Definicje parametrów określają zakresy i kierunki działania wejść i wyjść, poza tym przypisują poszczególne wejścia i wyjścia do wewnętrznych rejestrów analogowych i dwustanowych. Dla programu dostępne jest 256 rejestrów dwustanowych i 256 rejestrów analogowych typu FP ( zmiennoprzecinkowych ).  Dostęp do wszystkich rejestrów jak i bloków struktur programowania realizowany jest z wykorzystaniem łącza transmisyjnego RS485/RS232 umieszczonego na froncie sterownika lub klawiatury funkcyjnej i wyświetlacza. Wśród wielu bloków funkcyjnych do programowania dostępne m.in. są funkcje:

 

-         korekcji przepływu gazu w odniesieniu do temperatury i ciśnienia

-         wyznaczania objętości cieczy w walczaku

-         wyznaczaniu wilgotności ( suchy-mokry )

-         wyznaczania poziomu cieczy o wysokiej rozszerzalności termicznej

-         regulacji PID

-         bilansowania

-         wyznaczania średniej

-         wyznaczania przepływu na kryzie ( z uwzględnieniem rozszerzalności termicznej materiałów )

-         sterowania pogodowego

-          

Dla programu dostępnych jest 512 rejestrów struktur. Co przy średniej ilości rejestrów niezbędnych dla zdefiniowania funkcji ( 4  ) daje ok. 120 elementów struktur.

 

 

 

I Spis treści I Cennik I Aktualne oprogramowanie I Instrukcje obsługi I