02-555 Warszawa Aleje Niepodległości 177
tel. (0-22) 825-55-85, tel./fax. (0-22) 825-79-14
E-mail impact@impact.com.pl


MODUŁOWY STEROWNIK AUTOMATYKI - MCS


    MCS to uniwersalny modułowy sterownik automatyki przemysłowej konfigurowany w oparciu o standardowe karty obiektowe i jedną z trzech wersji jednostki sterującej CPU. Zależnie od potrzeby system może być wyposażony w specjalistyczne oprogramowanie obiektowe, interpreter języka wysokiego poziomu lub sprzedawany w postaci sprzętu do samodzielnego oprogramowania. System umożliwia realizację układów sterowania, kontroli i rejestracji. Może on pracować samodzielnie lub w sieci sterowników pod kontrolą jednostki nadrzędnej. MCS przeznaczony jest do instalowania jako sterownik automatyki w małych i średnich węzłach technologicznych.

     Zależnie od wyposażenia może on realizować funkcje regulatora wielokanałowego, sterownika sekwencyjnego, wielokanałowego miernika-rejestratora lub dowolne złożenie tych funkcji. Maksymalne konfiguracje systemu pozwalają na obsługę kilkuset wejść-wyjść analogowych i cyfrowych. Modułowa konstrukcja sterownika pozwala na optymalne dobranie niezbędnej konfiguracji obiektowej, łatwą instalację szybki rozruch i prosty serwis.

     Oferowane oprogramowanie narzędziowe daje możliwość łatwej implementacji technologii i elastyczne dopasowanie się do parametrów obiektu.


    Podstawowe elementy systemu to pakiet procesora CPU, zasilacz systemowy POWU-5A i kaseta EURO-3U.Pozostałe zainstalowane karty pozwalają na pomiar i kontrolowanie wszystkich standardowych sygnałów jakie mogą wystąpić w automatyce. Konstrukcja kart obiektowych zapewnia pełne galwaniczne odizolowanie systemu od obiektu oraz poszczególnych sygnałów od siebie. Takie rozwiązanie daje możliwość realizacji procesu sterowania kilku prostych odległych od siebie obiektów zasilanych z rożnych źródeł. Serwis sterownika polega na wymianie uszkodzonych kart bez potrzeby analizy ich budowy. Prawidłowe rozpoznanie uszkodzonych kart zapewnia odpowiednie oprogramowanie testowe. Zastosowanie sterownika w kilku węzłach technologicznych znajdujących się w jednym zakładzie pozwala na zunifikowanie serwisu i zminimalizowanie kosztów związanych z materiałami zapasowymi.

Przykłady zastosowań sterownika MCS68

Lista podzespołów sterownika modułowego MCS68


I Spis treści I Cennik I Aktualne oprogramowanie I Instrukcje obsługi I